444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Saç Ekimi

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Saç Ekimi

Fue tekniği ile saç nakli ağrılı bir operasyon olmamakla birlikte iğne korkusu olan kişilerde kimi zaman saç ektirme işleminde korku ve çekingenlik görülmektedir.

Yeni kullanmaya başladığımız lokal anestezi cihazı ile anestezi sürecini iğne kullanmadan gerçekleştirmek mümkün. Cihazın içerisine alınan lokal anestezik madde basınç etkisi ile cilt altına enjekte edilmekte ve anestezi işlemi sırasında iğne kullanılmamaktadır.

Bu yöntem ile saç ekimi yaptırmak oldukça konforlu hale gelmiştir.

Bu teknik bizde ilk olarak kullanılmaya başlandığında, önceki operasyonlara bağlı ensedeki izlerin kapatılmasında ve saçlarını kısa kullanan,kesilmesine sesini çıkarmayan kişilerde tercih edilmekteydi. Fakat daha sonra teknik geliştikçe, FUE operasyonları ile alınabilecek saç folikül sayısı, tecrübeli ellerde FUT tekniğiyle alınabilinen iki üç katına çıkmıştır. Ayrıca greftler alınırken çok ince uçlar kullanıldığından daha ince ve tekli greftler elde edilmekte, bu yüzden ekim sonuçları daha sık ve doğal durmaktadır. Ancak FUE tekniğinde tek dezavantaj olarak sayılabilecek durum, saç foliküllerinin alınabilmesi için tüm verici sahanın kısa şekilde (1 numara ) tıraş edilmesi gerekliliğidir.