444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

PRP-Mezoterapi

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

PRP Saç EKimi Nedir?

PRP (Platellet Rich Plasma) yani tromboѕitten zengin рlazma saç dökülmesinde geçtiğimiz yıllarda çevrilme niteliğinde büyüme sağlamış birleşik saç terарi yöntemidir. Halk arasında kök hücrе tedavisi, рlazma tedaviѕi, vampir tеdavisi gіbі isimleride olаn PRP yöntеmi , kişinin kendі kanaat ile yaрılan otolog aynı tedavіdіr. PRP ile saç dökülmesini durdurmak, saçın kalitesini arttırmak ve saçın yeniden uzamasını mümkün hale getirmek hedeflenmektedir.

Saç PRP tedavisinin özeti;

1- Kişinin sadece kendi kanından (otolog) elde edilir, çok güvenlidir.

2- FDA onaylı bilimsel bir yöntemdir.

3- Saç dökülme tedavisinde etkinliği çok yüksektir.

4- Saç mezoterapisi ile birlikte uygulandığında çok daha fazla etkilidir.

5- Her yaşta ve her çeşit dökülmede uygulanabilir.

6- 4-6 hafta arayla 2-6 seans uygulanır ve her seans ortalama 30 dakika sürer.

MEZOTERAPİ NEDİR?

Mezoterapi; ağrılı hastalıkları, vücutta bulunan yere lokal olarak uygulanan mikro enjeksiyonlar yoluyla kontrol altına alan, ya da tedavi eden bir tıbbi uygulamadır. Latince “meso=orta” ve “terapi=tedavi” kelimelerinden meydana gelmiş olup, “orta deri tedavisi” anlamındadır.

Mezoterapi çok ince ve kısa iğne uçları kullanılmak suretiyle uygulanan bir yöntemdir. Mezoterapide ilaçların buradan emilimi çok az olduğu için, sistemik dolaşma ilaç geçimi de yok denecek kadar azdır. Yapılan enjeksiyon sayısı, hastaya, hastalığa ve enfeksiyonun yapılacağı bölgenin anatomisine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Mezoterapi, sıklıkla estetik amaçlı olarak selülit ve bölgesel zayıflama başta olmak üzere cilt problemleri, cilt yaşlanması ve saç dökülmesini engellemek amacıyla, artirit gibi tüm eklem hastalıklarında, boyun, bel fıtığı, migren, adet ağrılarında, spor travmalarında, varis, lenfödem ve flebit gibi bazı damar hastalıklarında da yaygın olarak başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Yüz Mezoterapisi

Yaşlanma, yaşamın doğal bir sonucudur. Yapısal genetik ve çevresel faktörler aynı zamanda yaşam şartları yaşlanmanın sürecini etkiler. Kırışıklık, cildin yaşlanmasının en belirgin ifadesidir. Kırışıklıklar, durumları ve derinliklerine bağlı olarak az veya çok belirgindirler.

Mezolift (mesolifiting), kelime olarak “cilt germe” anlamına gelmektedir. Mezolift kırışıklık tedavisi iki başlık altında incelenebilir:

1. Yaşlanmayı geciktirici (anti-aging) uygulamalar

2. Yaşlanma süreci içerisinde meydana gelmiş olan kırışıklıkların başta dolgu maddeleri olmak üzere birçok farklı uygulama ile yok edilmesi ya da azaltılmasını içeren uygulamalardır.

Anti-aging özellikteki mineral, vitamin ve bazı yapısal elemanların sistemik yolla verilmekten ziyade özellikle yaşlanmanın en çok belirginleştiği bölge olan yüzümüze mezoterapi yoluyla uygulanması hem uygulanan ilaçların asıl gerekli olan bölgedeki etkinliğini arttıracak, hem de diğer organların gereksiz yere yorulmalarını engelleyecektir. Seans sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte, ilk ay 3 veya 4 seans, ikinci ve üçüncü ay 15 günde 1 seans, dördüncü ay 1 seans idame tedavisi şeklinde düzenlenmektedir. Seans sayısı arttıkça etkisi kalıcı olur. Botoks, dolgu ve kimyasal peeling uygulamalarına çok uygun bir destek tedavidir ve birlikte kullanılabilir.

Selülit ve Mezoterapi

Ülkemizdeki kadınların neredeyse %80’inin sorunu olan selülit, kalça, bacaklar, karın, hatta kollar ve dizlerde bile oluşabilir. Doktorlar, bu portakal kabuğu görünümüne nelerin sebep olduğunu tartışa dursunlar, selüliti olanlar bunlardan çabucak ve acısız bir şekilde kurtulmanın yolunu buldular bile.

Selülitin oluşmasının sebebi olarak östrojen hormonu gösteriliyor. Östrojen hormonu da kadınlara özgü bir hormon olduğu için selüliti kadınlara özgü bir hastalık olarak nitelemek yanlış olmaz. Östrojen, vücutta yağ ve şekerin depolanmasını sağlayarak insülini artırır. Özellikle buluğ çağı, hamilelik ve doğum kontrol haplarının kullanıldığı dönemlerde, bu hormon en üst seviyeye ulaşır. Kadın vücudunda kalça, karın, alt ve üst bacak bölgeleri yağ depolamaya uygun bir yapıdadır. Selülit, deri altındaki yağ hücreleri gereğinden fazla yağ depoladıkları zaman oluşur. Şişen hücreler dışarı doğru çıkıntılar oluşturur ve sonuçta deri girintili çıkıntılı bir hal alır.

Mezoterapi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Arterit gibi tüm eklem hastalıklarında,

Boyun ve bel fıtığı ağrılarında,

Syatalji ve brakialjinde,

Migren ve adet ağrıları, spor travmalarında,

Varis, lenf ödem ve flebit gibi bazı damar hastalıklarında,

Estetik amaçlı olarak selülit tedavisinde,

Vasküler lekelerde,

Çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde,

Cilt yaşlanmasını ve saç dökülmesini engellemek amacıyla yaygın olarak başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.