444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı olarak yok edilmesidir. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı, en hızlı ve en etkili yoludur.

Lazer epilasyon ne şekilde yapılır?

Afyon Lazer Epilasyon, lazer epilasyon süreci, epilasyon yapılacak olan bölgenin temizlenmesi, bölgedeki uzun olan kılların kısaltılarak epilasyona uygun hâle getirilmesi ve lazer cihazı ile taranması şeklinde 3 aşamadan oluşmaktadır. Lazer epilasyona başlamadan önce, epilasyon yapılacak bölgeye özel bir jel sürülür. Sonra ten ve kıl rengine göre size en uygun lazer epilasyon cihazı ile epilasyon yapılacak bölge taranır.

Afyon Lazer de bu işlem kıl yoğunluğuna göre birkaç dakika veya birkaç saat sürebilir. Bir seans yaklaşık olarak 15 ile 45 dakika sürmekte ve seans Aralıkları 4-8 hafta arasında değişmektedir. Tedavinin bitmesi için gereken seans sayısı 3 ile 6 seanstır. Lazer epilasyon tedavisi hem kısa sürmekte aynı zamanda kısa sürede sonuç alınmaktadır.

Hangi Lazer Epilasyon Yöntemi Kullanılmaktadır?

Afyon Lazer Epilasyon da, ND-Yag, Alexandrite ve Diod lazer sistemleri kullanılır. Bu lazer sistemlerinde temel çeşitlilik kullanılan dalga boylarının farklı olmasıdır. Her lazer sisteminin kendi içinde avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.

Lazer sistemlerinin yanı sıra aslında lazer olmayan IPL (yoğunlaştırılmış ışık demeti) de epilasyon amacıyla kullanılmaktadır. Afyon Lazer Epilasyon da lazer yaptıranlar 4-8 seans aralığında tüylerin %90 kadar azalma olduğu görmüşlerdir.

Lazer Epilasyonu Yaz Aylarında Düşünenler Nelere Dikkat Etmelidir?

Lazer epilasyon uygulaması yapıldıktan sonra 2 hafta gibi süreyle solaryuma girilmemeli ve güneşe maruz kalınmamalıdır. Zoraki güneşe maruz kalma durumu olursa; lazer epilasyon uygulama sonrasında mutlaka en az 30 koruma faktörlü güneş kremi kullanarak yaz aylarında da güvenle lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.