444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Hemen Bilgi Al Doktora Danış
Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon lazer epilasyon çeşitleri arasında en çok kullanılan lazerlerdir. Neredeyse tüm lazer merkezlerinde alexandrite lazer bulunmaktadır. Bu lazerlerin en önemli özellikleri uygulama prosedürlerinin kolay olmasıdır. Hızlı lazerler olduklarından günlük yapılabilen işlem sayı fazladır. İşlem süresi kısadır.

Diode Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulamasında başarı elde etmek, sonuca güvenli ve hızlı ulaşmak asıl hedeftir. Bu nedenle farklı lazer cihazları üretilmiştir. Bu lazerlerden biride diode lazerlerdir. Diode lazerler 810 nm dalga boyunda lazerlerdir. Diode lazerin dalga boyu uzundur. Bu özellik hem açık aynı zamanda koyu cilt tiplerinde ve derinde yerleşimli kıllarda da başarılı kullanım olanağı sağlar.

Nd Yag Lazer Epilasyon

Nd YAG lazer melanin hücrelerinin en meşgul yer aldığı epidermo-dermal birleşme hattını aştıktan sonra etkisini alt bölgelerde gösterir. Çıkma gücü yüksek bir Nd YAG lazerle bu seviyenin altındaki kıl köküne yeterince yüksek güçle ulaşıldığında hem istenmeyen tüy yok edilecek aynı zamanda deriye verilen kayıp minimuma inecektir. Nd YAG lazerlerin melanin emilimindeki düşüklük, diğer lazerlere yönelik daha yüksek enerji aktarımı ile rahatça kompanse edilebilir. Bu nedenle Nd YAG lazer seçerken yüksek çıkma gücü olan cihazları tercih etmek gerekir.