444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Epilasyon Tedavisi

Beyaz ve şeffaf kıllar amaçlı lazer ışınları etkisizdir. Bu kıllar amaçlı iğneli epilasyon uygulamak gerekebilir. Bu şekilde çevre dokulara zarar verilmeden kılları yok etmek mümkün olabilmektedir. Lazer ışığı kıl aracılığıyla emilerek kıl köküne iletilir ve kıl kökünün ısınarak termoliz olması sağlanır. Ancak bir seansta tüm kılların ışığı benzer şekilde emerek köke ulaştırmaları mümkün değildir. Nedeni Ise kıllar da vücudumuzun her hücresinde olduğu fiziksel bir döngü içindedir. Bu nedenden lazer epilasyon ile istemediğimiz kıllardan tek bir seansta kurtulmak mümkün olmaz.

Vücudumuzdaki kıllar büyüme (anajen), dinlenme (telojen) ve dökülme (katajen) evrelerini geçirirler. Şayet bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa onun o seansta kalıcı olarak yok olması mümkün olabilmektedir. Bu sebeple seanslar aralarında 1 – 2 ay gibi süreler öngörülür.

Seanslar, kılların yerleştiği yere ve bireyin genetik özelliklerine yönelik değişir. Vücut bölgeleri amaçlı 1 – 3 ay Aralıklarla 4-8 seans epilasyon yaptırılması gerekebilir. Yüz epilasyonu amaçlı ayda 1 seans yapılması gerekir. Yüz epilasyonunda seanslar vücut bölgelerine yönelik daha uzun sürebilir. Cilt üstünde 0,5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha çok uzaması beklenmeden epilasyon vakti amaçlı uygundur.

Bir cevap yazın