444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Epilasyon Nedir

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Tüm dünyada istenmeyen tüylerin giderilmesi için harcanan çaba devamlı olarak artmaktadır. Milyonlarca kişi depilatör, epilasyon aleti, ağda veya traş aleti gibi yöntemler kullanmaktadır. Uzmanlara göre bu sorunun en yaygın nedenleri arasında kalıtsal nedenler, ergenlik, hamilelik, menopoz ve hata tüy giderme yöntemleri sayılabilir.

Bu durum kişilerin psikolojilerini olumsuz yönde etkilemektedir. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en aktif ve güvenilir yöntemi lazer epilasyondur. Afyon Lazer Epilasyon cihazları en son çıkan teknoloji ile hizmet vermektedir.

Lazer epilasyon güvenli midir?

Lazer Epilasyon tüm dünyada kullanılan son derece güvenli bir yöntemdir. Hekim açısından güvenli ve etkin dozlarla ve kontrolleri düzenli olarak yapılan, güvenilir bir cihaz ile yapıldığından güvenli bir yöntemdir.

Sonuçlar Kalıcımı?

Genel anlamda, lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak yok edilmesine dayanmaktadır. Fakat kalıcı ve sağlıklı çözümler elde edilmesi için dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. Lazer epilasyon uygulamasında kullanılacak cihaz ten yapınıza uygun olmalıdır. Afyon Lazer Epilasyon da lazer yaptırmadan önce hastanın ten rengine ve kıl yapısına bakılıp ona yönelik cihaz belirlenmektedir. Çünkü her lazer cihaz, her tende uygun sonuç vermemektedir. Bu yüzden ten özelliklerinizin saptanması ve buna uygun epilasyon cihazı kullanılması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası

Afyon Lazer Epilasyon merkezinin önerisi lazer uygulamasından 3-5 gün sonraya kadar aşırı güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum’a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa  ( bilhassa yüz gölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.

Lazer epilasyondan sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınmanızı öneririz. Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişim gösteren sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında sürebilen kızarıklık oluşması normaldir. Aslında oluşacak bu hafif kabarıklık ve kızarıklıklar, kıl köklerinizin oldukça başarılı bir şekilde harab edildiğinin göstergesidir.