444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Göğüs Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Meme estetiği oldukça geniş operasyon alanına sahip bir estetik operasyon türüdür. Meme estetiği operasyonları fiziksel görünüm ve sağlık durumundan ortaya çıkan bütün problemlerde kullanılabilecek operasyonlardır. Bu 2 temel operasyon maksadı bir başına kullanılabileceği gibi aynı anda da kullanılabilir.

Bir yandan fiziksel görünüm sorunları diğer yandan da sağlık sorunları meme estetiği operasyonlarıyla ortadan kaldırılabilir. Operasyonlar, doktorlar tarafından oldukça zordur . Başarılı meme estetiği neticeleri için başarılı bir plastik cerrah seçilmelidir. Daha önce zorlu meme estetiği operasyonlarına imzasını atmış cerrahlar ilk seçim olmalıdır.

Meme estetiği operasyonlarının; meme küçültme, meme büyültme, meme dikleştirme gibi çeşitleri bulunmaktadır. Hastanın içinde yer aldığı duruma yönelik ön muayenede bunların hangisinin ya da hangilerinin yapılacağı seçilir. Operasyonlarda tıbbi açıklar oluşturulduğu için ameliyathane ortamları sağlanılması zorunludur.

Yeterli özelliklere sahip klinik ve hastanelerde operasyonlar yaptırılmalıdır. Sağlık tarafından bu çok önemlidir. Meme estetiği operasyonlarında bir takım tıbbi malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemelerin en başında bulunan silikon oldukça önemli bir meme estetiği ürünüdür. Klinik ve hastanelerde Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun silikonların kullanılıp kullanılmadığına dikkat edilmelidir.

Meme estetiği operasyonları doktorlar açısından oldukça zorlu bir operasyon olsa da hastalar açısından operasyon sırası ve sonrası oldukça rahat geçmektedir. Operasyon sonrasında birkaç aylık bir süre içerisinde meme, doğal özelliklerine kavuşmaktadır. Emzirme gibi durumlara bu iyileşme süresi sonunda başlanabilir. Operasyonlar sonrasında emzirme yapılamayacağı en büyük yanılgılardan birisidir. Meme estetik operasyonları sonrasında doğallığını korumaktadır.