444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Estetik Cerrahi

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Estetik Cerrahi,  ölçüleri bozuk olan doku ya da organların şeklinin hastanın beğenisi ve ideal anatomik ölçüler doğrultusunda değiştirilmesidir. Günümüzde estetik ameliyatlarda büyük ihtimalle kişiler tarafından doğal bir görünüme kavuşarak yapaylıktan uzak kalmak istemeleridir.

Doğal sonuçlara kavuşmak için yüz hatlarının ideal oranlarının bilinmesi gerekmektedir. Uyumsuz olan yüz hatları hangi yüz estetiğiyle uyumlu bir oran ve görünüme yaklaşır, yüz estetiği ameliyatın planlanabilmesi ve cerrahi olarak ta uygulanabilmesi gerekmektedir.

Yüz estetiği operasyonları içerisinde burun estetiği ameliyatı önemli yer tutmaktadır. İlk yapılan burun estetiği ameliyatı istenilen biçimde olmaz ise ardından yapılacak olan ameliyatlar zorlaşır. Yüz estetiği içerisinde yapılan diğer ameliyatlar; kaş estetiği, dudak estetiği, yüz germe, kulak estetiği, çene ve elmacık kemiği protezleri olarak sınırlanabilmektedir.

En çok talepte yer alan ameliyatlar arasında kulak estetiği ameliyatlarına da oldukça yüksek istekler alınmaktadır. Yüz estetiği ameliyatı ile alın bölgesinde oluşan kırışıklıkların giderilerek yüz bölgesini gençleştirmek için alın germe ameliyatları yapılır.

Yüz germe ameliyatı ile yüzde yaşlanma sonucunda sarkan ve bollaşan yüz derisinin fazlalıklarının alınarak yüzün daha gergin hale getirilerek daha genç bir ifade kazandırılması sağlanır ve bu ameliyat sayesinde yüzde bulunan kırışıklıklar da giderilir. Bu estetik ameliyatlarla birlikte göz kapağı estetiği benzer ameliyatta veya ardından yapılabilir.

Plastik Cerrahi, travma, yanık, veya doğumsal birtakım doku eksiklikleri veya şekil bozukluklarının düzeltilmesi ile uğraşır. Bunun için ya konvansiyonel metotlar kullanılır veya mikro cerrahi gibi daha karmaşık yöntemler uygulanabilir. Plastik Cerrahi sadece fiziksel görünüşü düzeltmeyi değil, ayrıca fonksiyonları da önceki haline getirmeye çalışır.