444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkek estetiğinde en fazla ilgi gören konuların biriside kabul görmeyen tüylerden arınmak. Özellikle erkeklerin rahatsız olduğu bölgeler; elmacık kemiği, kaş arası, ense, boyun, kol, erkek koltuk altı, erkek özel bölge (genital),  omuz, sırt, göğüs ve bacak bölgelerindeki kıllardan oluşuyor. Günümüz koşullarında erkekler, kabul görmeyen tüy ve batıklardan arınmak için lazer epilasyon tedavisine büyük ilgi göstermektedirler.

Erkekler, lazer epilasyon uygulamalarında kadınlara göre büyük avantaja sahiptirler. Kalın kıl kökleri, lazer ışınının enerjisinden daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl köküne daha fazla tahribat yapmaktadır. Bunun İçin ilişkili olarak erkek hastaların tedaviye çabuk cevap verdiği söylenebilir.

Lazer epilasyon yöntemi ile ortalama 6-8 seans gibi bir aşamada kıl kökleri tahrip edilerek tüylerin yok edilmesi hedeflenir. Birey seyreltilmesini istiyorsa, uygulama 3 ya da 4 seans yapıldıktan daha sonra bırakılarak kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi mümkündür.

Lazer Epilasyon uygulamasında erkekler ve kadınlar aralarında çeşitlilik yoktur. Üstelik erkeklerin genelinde kıl köklerinin sert ve kalın olması, lazer ışını enerjisinden daha fazla etkilenir. Bu da erkekler amaçlı lazer epilasyon uygulamasında bir avantajdır. Günümüz de uygulama yaptıranların yaklaşık %40-45 erkeklerdir.

Bir cevap yazın