444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Dövme Silme

Hemen Bilgi Al Doktora Danış
Dövme Sildirme

Dövme ya da İngilizcesi tattoo, yüzyıllardır vücut estetiği için çeşitli boyaların iğne ile ciltte şekiller oluşturarak yapılan bir kalıcı boyama tekniği olarak devam etmektedir. Bazı dövmeler geleneksel nedenlerle, bazıları ise süs amaçlı yapılır. Dövme yerine göre kimi zaman estetik olmakta, yerine göre de yaptıran tarafından sonradan istenmediği için çıkartılmak istenir. Gençler tarafından yaptırılan dövmeler daha sonra bazen hastanın sıkılması ya da sosyal-kültürel sebeplerle çıkarılmak ister. Ancak günümüzde insanlar zaman içinde dövmelerini sildirmek veya yenilemek ihtiyacı hissederler.

Dövmeleri çıkarmak yapılması kadar kolay olmamakla birlikte gelişen son sistem Alexandrıte Candela Gentlemax teknolojileri ile dövme sildirmek kolaylaşmıştır. Eskiden pek çok yöntem denenmiş ama lazerler hepsinden daha etkili olmuştur.

Dövme Silme İşlemi Kaç Seans Sürmektedir?

Dövme Silme işlemi dövmeye bağlı olarak 1 ila 10 seans arasında değişmektedir. Açık renkli dövmenin silinmesi koyu renkli dövmelere göre daha zordur. Ayrıca açık ten rengine sahip kişilerde sonuç daha başarılı olmaktadır.Yukarıda belirtildiği gibi lazerle dövme sildirme işlemi her dövmede % 100 sonuç veremeyebiliyor.