444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Yağ Aldırma

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lipoplastı olarak da bilinen liposuction vücudun belirli bölgelerini fazla yağları alarak, vücut orantınızı düzelterek inceltir ve yeniden şekillendirir.

Sağlıklarının iyi olmasına ve kayda değer ölçüde egzersiz yapmalarına rağmen bazı kişilerin vücutlarında belirli bölgelerde biriken-sınırlandırılmış olan yağlar sebebi ile orantısız vücut oranı vardır. Bu hatalar kilo kontrolü veya spor yapmamaktan daha çok, aileden gelen özelliklerdir.

Kişi, Eğer yağ aldırma ameliyatı düşünüyorsa kişinin atması gerek olan en önemli atılım bir estetik cerraha danışmaktır. Hastalanmış, arzulanan sonucun kusursuzluk değil düzeltme olduğunu akılda tutarak cerrahi sonrasında iyi görünme ve iyi hissetme konusundaki beklentilerini açık yüreklilikle tartışmalıdır.

Estetik yağ aldırma (liposuction) ameliyatı, günümüzde bayanlarda ve baylarda en sık yapılan ameliyat grubundandır. 18 yaşından itibaren herkes tarafından yapılabilmektedir. Liposuction ameliyatı, deri elastikiyeti iyi olan, deride fazla bir sarkıklığı olmayan, lokalize yağ artışı olan kişilerde harika netice verir. Eğer karın derisinde belirgin bir sarkma varsa estetik karın germe (abdominoplasti) ameliyatı daha uygun olacaktır.

Liposuction hangi bölgelere uygulanır?

Liposuction fazladan yağ birikimi olan herhangi bir yere uygulanabilir. Çoğu zaman uygulanan yerler, kadınlarda çene altı, kolların üst kısmı, sırt, bel, karın, kalça, basen, uyluk ve dizlerin iç yüzü, erkeklerde çene altı, göğüs, göbek ve bel bölgesidir.

Yağ Aldırma Ameliyatının Riski Var Mı?

Liposuction ameliyatı kurallara uygun yapılması gerekli olan bir ameliyattır. Kişinin yüksek tansiyon, şeker, kalp hastalığı, kan hastalığı varsa veya aspirin kullanıyorsa liposuction riskli bir ameliyattır.

Liposuction ameliyatında bir seansta en çok 5-6 litre yağ alınmalıdır. Bunun üstünde alınan yağ miktarları sağlığı tehlikeye atar.