444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Soğuk Lipoliz

Hemen Bilgi Al Doktora Danış
Soğuk Lipoliz Yöntemi Nedir?

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip, istenmeyen yağların yok edilmesini sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman  “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da anlam edilen programlanmış hücre ölümüne (apopitoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir.

Soğuk Lipoliz Ağrılı Bir Yöntem midir?

Soğuk Lipoliz uygulaması tamamıyla ağrısız bir yöntemdir, hasta 1 saat boyunca diledikleri şeyle uğraşabilir.

Soğuk Lipoliz Sonrası Neler Oluşmaktadır?

İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilirsiniz. Zaman içerisinde 2 ile 4 ay arasında bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %20 ile %40 oranında bir incelme meydana gelecektir.

Soğuk Lipoliz Seansları Kaç Seans Uygulanır?

Soğuk lipoliz 1 seans uygulanmaktadır. Bu tek seans yağların %20-40 azalmasını sağlamaktadır.1 bölgeye uygulama 1 saat sürmektedir. Mesela hasta her iki bel bölgesine uygulama yaptıracaksa işlem 2 saat sürecektir.

Soğuk Lipoliz Sonuçları Kalıcı mıdır?

Soğuk Lipoliz diğer tüm medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır.