444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Lazer Lipoliz

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Lipoliz, Diode lazer ışığı ile doğrudan yağ hücrelerinin zarının yok edilmesine dayalı bir yöntemdir. Bununla beraber elastikiyetini kaybetmiş bağ dokusu ve kollajeni de parçalayıp, genç bağ dokusu ve kollajen oluşumunu arttırır.

Vücut şekillendirme uygulamasında oldukça yenilikçi bir iyileştirme olan lazer lipoliz, bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Bölgesel yağ fazlalıklarında, gevşek olan cildin gerginleştirilmesi ve terlemenin yok edilmesi için koltuk altlarında uygulanan lazer lipoliz oldukça etkili vücut şekillendirme yöntemidir.

Basen, karın ve bel gibi bölgelerin yanı sıra surat bölgesi, kol bacak içleri, çene altı, bacak bölgesindeki yağlardan kanama olmadan bir seansta kurtulabilirsiniz. Bu yöntem cildin altında biriken yağları yok eder ve aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini arttırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini sağlar.

Lazer lipoliz uygulamasından sonra hasta işine veya sosyal hayatına hemen dönebilir. Kısa sürede iyileşme sağlayan ve de bandajlama süresinin kısa olması lazer lipoliz uygulamasının avantajlarından biridir.

Lazer lipoliz ile yok edilen yağlar yeniden oluşur mu?

Lazer lipoliz, yağ aldırma uygulaması ile yağ hücreleri parçalanarak ortadan kaldırıldığı için yeniden oluşmamaktadır. Fakat yağlı bölgedeki tüm yağlar yok edilmez. Eğer kişi, işlemden hemen sonra beslenme alışkanlığına dikkat etmez ve kalorisi yüksek besinler tüketirse olan yağ hücrelerini çoğalır ve o bölgedeki yağlanma yeniden oluşabilir. Bu yüzden düzenli olarak kahvaltı ve diyet programı uygulanmalıdır.