444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Kavitasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Kavitasyon günümüzde en fazla tercih edilen zayıflama yöntemlerinden biridir.  Kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason  ( ses dalgaları )  yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir.  Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur.  Bununla beraber oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar.  Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.  İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına yönelik değişim gösteren 2 – 10 cm aralarında ciddi bir incelme görülür.  Sonraki seanslar haftada 1 seans, ardından haftada 1 seans olarak devam eder.  Kişinin durumuna yönelik seans sayısı belirlenir.

Uygulamayı desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.  Kavitasyon Three Polar Radyo frekans ve monopolar radyo frekansla birleşerek işlem yaptığında öte Kavitasyon cihazlarının yapamadığı performansı göstererek harika sonuçlara imzasını atar. Bu nedenle netice garantisi veriyoruz.

Kavitasyon Hangi Amaçla Kullanılır?

Kurtulmak istenilen, bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmak için kullanılan kuvvetli bir sistemdir. Makinenin bir diğer özelliği de ayarı değiştirilerek kuvvetli ultrason dalgaları hem de cilt sıkılaştırması için yarar sağlamaktadır.

Kavitasyon Etkisi Nasıl Olur?

Kavitasyon uygulaması ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve kişi açısından harcanabilir hale gelir. Yani kişinin sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrasında yeniden ölçü alınır. Netice gerçekten yüz güldürücüdür. Mezuradaki rakamlar en az 2 en yüksek 10 cm kadar azalmıştır.